SDH Ústí

Stránky Sboru dobrovolných hasičů Ústí

Akce SDH Ústí konané v roce 2020

22.12.2020 – Jak to tak vypadá, tak díky koronavirové pandemii nebude letos ani výroční valná hromada. Jen doufejme, že příští rok bude ve všech směrech lepší a rok 2020 zůstane v našich myslích jen krátkou temnou vzpomínkou.

21.12.2020 Uplynula lhůta vyžádaná „experty“ pro vypracování posudku ohledně zářijového zamoření řeky Bečvy. Ale kdo by to čekal – oněm „Expertům“ tři měsíce nestačily. Poněkud trapné a smutné zároveň. Vždyť čím více se to bude oddalovat, tím je menší šance na odhalení skutečného viníka. Ale možná právě o to nyní jde. Uvidíme co ukáže čas a kolik vody v Bečvě ještě uplyne, než něco na hladinu vyplave. Jestli ovšem vůbec něco…

15.10.2020 – Od 12.10. trvající vydatné deště způsobily po delším období relativního klidu opět pořádnou povodeň. 14.10. téměř celý den trval třetí povodňový stupeň. Nyní voda sice začala opadat, ale meteorologové nic optimistického nepředpovídají, 16.10. má opět pršet. Tak uvidíme…

23.9.2020 – V odpoledních hodinách jsme byli opět povoláni k odklízení uhynulých ryb proti proudu Bečvy směrem na Skaličku.

20.9.2020 V 15:13h byla naše zásahová jednotka povolána k asistenci u zásahu při úniku nebezpečných látek do řeky Bečvy. Zásah byl proveden na technologickém přejezdu přes řeku poblíž ústeckého lomu. Spolu s několika dalšími jednotkami jsme prováděli odběr uhynulých ryb z řeky. Pohled na ně byl více než žalostný. Příčina této ekologické katastrofy není zatím objasněna. Několik fotek máme zde:

22.8.2020 – Opět jsme se zúčastnili klání našeho a VS ústeckého SDH ve vaření guláše. I přes veškeré koronavirové omezení se akce konala, přestože poněkud později než bylo původně plánovalo. Tak snad už to tak vypadá, že se po loňském nultém ročníku z toho stane již tradiční akce … Nutno dodat, že nám počasí přálo až moc velkým teplem, ale i tak se našlo dost strávníků, aby nám žádný gulášek nezbyl. Takže domů jsme navečer odjížděli po příjemně prožitém dni. Pár fotek máte zde:

28.7.2020Po 20.h se naší obcí prohnala větrná smršť. Následně byla naše zásahová jednotka povolána k technické pomoci při odstraňování spadlého vzrostlého stromu na vozovku nad Mariánským údolím směrem na Opatovice. Po odstranění překážky jsme ještě provedli kontrolní objížďku po okolí obce a po 22:30 jsme byli zpět na základně….

9.7.2020 – Doplněny fotografie z oslav na web můžete shlédnout:
28.6.2020 – Proběhly avizované oslavy 125let od založení našeho sboru. Všechno proběhlo jak má a přesně podle plánu: stalo se tak při Pouti sv. Petra a Pavla v naší obci. Vlastní oslavy začaly 28.6.2020 v 9:30 srazem pozvaných účastníků u hasičské zbrojnice. Nutno poznamenat, že významným hostem akce byla i senátorka RNDr. Jitka Seitlová – senátorka volebního obvodu Přerov. Shromažďování zúčastněných probíhalo za doprovodu dechové kapely. V 10hodin jsme se v útvaru přesunuli před místní kostel, kde pak začala sváteční mše vstupem do kostela za doprovodu faráře a ministrantů. Při mši svaté bylo provedeno svěcení našeho hasičského praporu za stráže praporů sousedních hasičských sborů. Po mši svaté byl všem zúčastněným před kostelem prapor představen s popisem všech insignií jednatelem sboru, který se významnou měrou podílel na přípravě podkladů k realizaci výroby praporu. Následoval slavnostní průvod všech zúčastněných na mši na místní hřbitov za doprovodu dechové hudby, kde byl následně položen věnec k pamětníku padlým a po státní hymně byla vykonána krátká bohoslužba. Po jejím skončení následoval opět hudbou doprovázený průvod do kulturního domu, kde poté začala slavnostní schůze SDH Ústí. Na ní byl přednesen historický profil našeho sboru, následně předána ocenění členům sboru. Poté proběhly zdravice významných hostů a schůze byla ukončena slavnostním obědem a občerstvením. 
Dovolte mi na tomto místě poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na realizaci oslav, zejména Jaromíru Nedbalovi za více než aktivní přístup při návrhu a asistenci při výrobě našeho praporu.
A také nesmím opomenout sponzory uvedené níže: Region Hranicko, Obec Ústí, Olomoucký kraj a Haseo, v.o.s. Děkujeme za podporu!


22.6.2020
– Byli jsme si pro náš nový prapor, který bude vysvěcen při pouti 28.6.2020. Podoba byla schválena na Výroční valné hromadě a vyrobila jej firma DAKS z Vizovic. A opravdu se povedl!

20.6.2020 – Vzhledem k vytrvalejším dešťům na celém území nás opět postihla povodeň. Bečva vystoupala v neděli 21.6.2020 až ke druhému povodňovému stupni. Bylo až nutno vystěhovat kiosek na hřišti.

V letošním roce nás čekají oslavy 125.let od založení našeho sboru. Předběžně naplánováno na termín Pouti sv. Petra a Pavla v červnu. Při té příležitosti máme v plánu posvětit nový prapor sboru, jehož pořízení bylo projednáno na výroční valné hromadě. Bohužel – prozatím (duben) to s pořádáním oslavy vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vlivem koronavirové pandemie nevypadá moc slavně…
19.6.2020 – Takže konec nejistotě, oslavy budou! Stane se tak u příležitosti zmiňované pouti. Takže 28.6.2020 bude mše v 10:15h. Sraz členů a hostů je v 9:30 před zbrojnicí, kde bude čekat Dechová hudba z Hustopeč a něco malého k zakousnutí. Po mši s posvěcením praporu se vydá průvod za doprovodu hudby na hřbitov, kde položíme věnec k pomníku padlým a opět průvodem zamíříme do kulturního domu na slavnostní valnou hromadu a oběd.To je jen tak v kostce….

Jinak vlastní akce proběhne za přispění sponzorů:
Region Hranicko, Obec Ústí, Olomoucký kraj a Haseo, v.o.s12.5.2020 – Vedení SH ČMS se na základě Harmonogramu uvolnění podnikatelských a dalších činností, které Vláda ČR schválila na mimořádném jednání ve čtvrtek 30. dubna 2020 usneslo na následujícím rozvolnění přijatých opatřeních ze dne 29. 3. 2020, která ovlivňují i náš sbor: 
– Bez náhrady se v roce 2020 ruší základní (okrsková), okresní a krajská kola všech postupových soutěží mužů a žen. 
– Ve všech kategoriích, tj. dospělých, dětí i dorostu je možné od 12. 5. 2020 konat soutěže pohárové, soutěže regionálních lig i jiné soutěže.
– Shromáždění delegátů sborů se uskuteční v termínu 26. 7. – 28. 9. 2020.
– Shromáždění delegátů okresů se uskuteční v termínu 26. 9. – 25. 10. 2020.
– Shromáždění starostů OSH pro svolání VI. sjezdu SH ČMS proběhne dne 25. 7. 2020
– Shromáždění starostů OSH pro schválení dokumentů k VI. sjezdu proběhne dne 7. 11. 2020

3.4.2020 – V březnu začaly naplno práce na úpravách koryta řeky Bečvy za účelem snížení povodňových ohrožení přilehlých obcí a zlepšení biotypu okolní krajiny. Rozsáhlý projekt v hodnotě 318 mil. Kč by měl být ukončen v dubnu 2022.
Pokusím se občas pořizovat fotografie z průběhu aby byl posléze vidět postup stavby. Snímky ze dnů 3.4.2020, 17.4.2020, 23.4.2020, 3.5.2020, 18.11.2020 jsou zde…

1.4.2020 – Vstoupilo v platnost usnesení Vedení SH ČMS spočívající m.j. v tomto podstatném pro náš sbor:
– ruší se základní (okrsková), okresní a krajská kola všech postupových soutěží mužů a žen včetně příslušných MČR bez náhrady
– Ve všech kategoriích, tj. dospělých, dětí i dorostu se ruší soutěže pohárové, soutěže regionálních lig i jiné soutěže, prozatím do 30. 6. 2020.

Březen – celá republika se dala do boje s koronavirem Covid-19. Vláda sice podniká určitá opatření, nicméně boj je den ze dne náročnější. Je proto třeba, aby se veškeré obyvatelstvo k této skutečnosti postavilo zodpovědně a nebralo ji na lehkou váhu. A protože informací všelijaké kvality je mnoho a těžko se v nich orientuje, doporučujeme sledovat stránky Vlada.cz a nebo pěkně zpracované na Novinky.cz
Na konci března se objevily nové stránky od ministerstva zdravotnictví s aktuálními údaji zde. Pro dílčí informace týkající se našeho kraje je dobrá stránka www.krajpomaha.cz

31.3.2020 – Při výkopových pracech v mateřské školce byla nalezena vojenská munice. Přivolaný pyrotechnik nález identifikoval jako dělostřelecký granát ráže 66,2mm a odvezl jej k likvidaci.

1.3.2020 Spuštění nové verze webu našeho SDH. Trvalo to sice poněkud delší dobu, ale snažil jsem se jít trošku s dobou a nyní používáme redakční systém WordPress integrovaný do webhostingu poskytovatele WEDOS. Snad se nám tímto krokem podaří stránky udržovat co možná v nejaktuálnější podobě.

22.2.2020 – Magické datum – Opět tradiční akce, hasičský ples, v pořadí již sedmnáctý. Poněkud se sice zkomplikovala jeho organizace, ale vypadalo to, že i s náhradní kapelou „No signal“ se všech 113 platících návštěvníků bavilo. Jistě k tomu přispěla jak bohatá tombola, tak i skvělé občerstvení v našem „pekle“.

Fotografie lze zobrazit přes pravé tlačítko myši.

15.2.2020 – Tradiční vodění medvěda. V letošním roce nás počasí překvapilo slunečným dnem, což do jisté míry přispělo k úspěšnému průběhu celé akce. Opět naše masky vyrazily v doprovodu s jindřichovskou kapelou LUHA…

Celou galerii si můžete prohlédnout ZDE.

7.2.2020 – VVH okrsku Skalička. V letošním roce se hostování ujal náš sbor. Zástupce z našeho okrsku jsme pohostili opět v salonku Hospůdky U Čápa. I na této VVH se konaly volby do výboru a opět za poměrně složitých podmínek.

10.1.2020 – Výroční valná hromada našeho sboru – konala se zejména v duchu voleb nového výboru. Ustanovení nového výboru předcházely potíže v jeho sestavení. Ale není to problém jen našeho sboru. Konala se v příjemném salonku Hospůdky U Čápa.
Nový výbor byl zvolen ve složení:
– starosta – Marek Nehyba
– náměstek starosty – Radoslav Petrskovský
– velitel – Rostislav Dreiseitl
– preventista – Antonín Juráň
– jednatel – Jaromír Nedbal
– hospodář – Jakub Dreiseitl
– členové výboru – Stanislav Rebenda, Hana Rebendová
– předseda KRR – Pavel Líva
VVH se účastnilo 23 členů z 31 a 13 hostů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek