SDH Ústí

Preventista Juráň Antonín
Člen výboru Rebenda Stanislav, Rebendová Hana, Lukášová Jiřina
Revizní komise Líva Pavel

Sbor dobrovolných hasičů v Ústí u Hranic na Moravě má vcelku hluboké kořeny v historii. O tomto se ale můžete dočíst v odkazu „Historie„. Naše sdružení dostálo mnoha změn, přičemž ty pro nás nejzávažnější nastaly od roku 2002, kdy na výroční valné hromadě odstoupilo kompletní vedení dosavadního SDH a nahradilo jej zcela nové jádro – jak vedoucí, tak funkční. Bohužel – jak to je nejen u nás – z mnoha členů SDH se aktivně na funkci podílí jen hrstka nadšenců, vesměs z řad nových mladých členů.

Skupinka nadšenců, kteří v roce 2002 znovuobnovili činnost našeho sboru

V podstatě téměř vždy se pouze tato sestava podílí na organizaci všech našich akcí. Mezi ně patří hlavně „Vodění medvěda“, „Kácení máje“, „Pouťová zábava“ a další akce realizované buď ve spolupráci s kulturní komisí nebo samotnou obcí. Novou zavedenou „tradicí“ snad bude pořádání „Hasičského plesu“, který jsme poprvé uskutečnili v roce 2003 a také pořádání výše zmíněné „Pohárové soutěže“. V roce 2003 jsme si také zakoupili stroj na sport, takže se také nacestujeme po různých soutěžích a jak to bývá – není každý den posvícení, takže výsledky jsou všelijaké. Ale snažíme se.
  Případné Vaše dotazy a podněty nám prosím zasílejte na sdhusti@seznam.cz .

Přesunout se na začátek